Väikelaenud

Väikelaenud on vabaks kasutamiseks mõeldud tagatiseta laenud eraisikutele, mille laenusummad on kiirlaenudega võrreldes suuremad. Keskmine klient saab laenata €300 kuni €25000. Laenuperiood on pigem pikaajaline ning jääb vahemikku 6 kuud kuni 10 aastat. Intressimäär on aga soodsam. Väikelaene saab taotleda erinevatest pankadest, ühisrahastuse portaalidest ja teistelt turul tegutsevatelt krediidivahendajatelt.

Usaldusväärne

Ainult finantsinspektsiooni tegevusloaga tunnustatud väikelaenude väljastajad Eestis.

Ülevaatlik

Suurim valik madala intressiga väikelaene eraisikule. Leia omale parim väikelaen mõne klikiga.

Kaasaegne

Online väikelaenud internetist. Esita väikelaenu taotlus otse arvutist kodust lahkumata.

Turvaline

Loodud privaatsust silmas pidades. Teenused kasutavad viimase aja turvatehnoloogia standardeid.

Väikelaenud 07.06.2024

Väikelaenude liigid

Väikelaen on koondnimetus mitmetele eraisikutele suunatud laenutoodetele. Väikelaenud on enamasti tagatiseta laenud. Neid paindliku laenusumma- ja tingimustega laene pakutakse inimestele eesmärgiga võimaldada neil rahastada erinevaid tarbimisvajadusi ehk teha suuremaid ja väiksemaid oste või tasuda muude väljaminekute eest, mis parasjagu rahakotile üle jõu käivad. Enne sobiva laenutoote valimist ja laenuotsuse tegemist tuleks aga mõista, mis on laenudel ühist ja mis laene üksteisest eristab. Loe edasi ja saad teada, mida populaarsemad väikelaenu alaliigid endast kujutavad ning missugune nende seast valida.

Autolaenud

Autolaen on sihtotstarbeline väikelaen vabalt valitud uue- või kasutatud auto ostuks. Autoliisingutest tuleneva konkurentsi- ja mõistliku laenueesmärgi tõttu pakutakse autolaene mõnevõrra soodsama intressiga kui tavapäraseid tarbimislaene. Autolaene saab taotleda enamasti pankadest. Võttes autolaenu, on oluline hoida alles sõiduki soetamisega kaasnevad arved. Pank võib neid hiljem kliendilt küsida, et veenduda laenatud raha sihipärases kasutamises. Vajalike kuludokumentide esitamata jätmise korral on pangal õigus ühepoolselt laenulepingu tingimusi muuta ning tõsta laenu aastast intressimäära.

Remondilaenud

Kodu renoveerimine ei ole odav lõbu ning laenuandjad on teavad seda hästi. Remondilaen on näiliselt samuti sihtotstarbeline väikelaen, mida saab taotleda korteri või maja remondiks- ja renoveerimiseks, ent selle laenu abil on võimalik soetada majapidamisse ka uus sisustus- ja olmetehnika. Seetõttu on remondilaenud tegelikult vaid nimetus, mida kasutatakse antud väikelaenu toote turundamiseks potentsiaalsele sihtgrupile, kes võiks laenata raha mõneks suuremaks planeeritud väljaminekuks. Remondilaenudele kehtivad tavapärased pangapoolsed väikelaenu väljastamise nõuded- ja muud laenutingimused.

Reisilaenud

Reisilaenud on väikelaenud, mis on mõeldud reisimisega seotud kulutuste eest tasumiseks. Reisilaenu abil võib osta pakettreise, tasuda lennupiletite- ja majutuse eest ning katta ka kõik ülejäänud reisimisega seotud väljaminekud. Reisilaene on mõistlik kasutada olukorras, kus olete leidnud mõne sooduspakkumise, kuid teil ei ole piisavalt raha, et seda võimalust oma praeguste rahaliste vahendite abil kohe välja osta. Reisilaenude taotlemine ei erine tavapärasest väikelaenu taotlemisest. Nõuded kõigile taotlejale on samad ning kehtivad lepingu tüüptingimused. Pakkumised leiate kõigist suurematest pankadest.

Scroll to Top